close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
... Historie trošku jinak, aneb: "Bitvu sem presrál, ale dobro se vyspál!"

Šokující evangelium podle Barnabáše

12. října 2012 v 18:33 | LaVoisin |  Zajímavosti a zajímavé články

Turecké orgány získali v roce 2000 od pašeráků knihu ze zvířecí kůže, na jejíchž stránkách má být napsané pravé evangelium Barnabáše, tedy apoštola, který úzce spolupracoval s ostatními dvanácti apoštoly a tento titul získal dodatečně pro svoje velké zásluhy. Obsah tohoto díla je šokující. Ježíš prý nikdy nebyl ukřižovaný a předpovídal příchod proroka Mohameda.

Majitelé tohoto svazku tvrdí, že toto dílo uštědří velkou ránu křesťanství. O nahlédnutí do tohoto prazvláštního díla už požádal i Vatikán. Irán tvrdí, že tato kniha pochází z 5. století, je napsaná v aramejštině a předpovídá příchod islámského mesiáše. Turecké úřady jsou předsvědčené o tom, že jde o autentické dílo a jeden z Ježíšových učenců zapříčiní úpadek křesťanství a zároveň nástup islámu.

Křesťané se brání a jsou přesvědčení, že kniha je falešná a že jde pouze o zbytečnou provokaci, která může mít tragické následky. Zatím není známo, jestli turecká strana svěří "evangelium" do rukou Vatikánu a jak se bude ověřovat jeho pravost. Dílo Barnabáše bylo nejdříve umístěno v tureckém paláci ministerstva spravedlnosti, odkud ho posléze převezli do Etnografického muzea v Ankaře.

"Objev Barnabášovy bible je tak obrovský, že zatřese světovou politikou. Nejvýznamější skutečností z tohoto díla je fakt, že bible předpovídá příchod proroka Mohameda, což bude znamenat revoluci v islámu na celém světě," píše iránský denník Basij.

O hodnověrnosti této knihy ale pochybují mnozí odborníci, mezi jinými také analytik zaměřený na terorismus Erick Stakelbeck. "Iránský režim je odhodlaný vykořenit křesťanství všemi dostupnými prostředky. Tak jako trestají všechny, kteří konvertují na křesťanství anebo jak bez respektu pálí svaté písmo," tvrdí Stakelbeck. Novinář Phil Lawler pracující pro Catholic Culture považuje snahy Iránu za "směšný útok na křesťanství."


Zdroj obrázku i textu: www.aktuality.sk (Jozef Hemský)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.