close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
... Historie trošku jinak, aneb: "Bitvu sem presrál, ale dobro se vyspál!"

Mumie s pozoruhodně zachovalou tváří byla nalezena v Číně u silnice

5. března 2011 v 16:36 | LaVoisin |  Zajímavosti a zajímavé články

Zcela náhodou byla čínskými dělníky u silnice na východě země nalezena dokonale zachovalá mumie ženy. Odborníci předpokládají, že žila před 700 lety v dynastii Ming, a podle jejích šatů a ozdob soudí, že šlo o vysoce postavenou osobu. O objevu informoval Daily Mail.

Mumii ve městě Tchaj-čou v provincii Ťiang-su před měsícem nalezli cestáři, kteří v místě zvažovali rozšíření silnice. Spolu s tělem ženy objevili v hloubce dva metry další dva hroby, kryté dřevem. Objev vzbudil mezi archeology rozruch. Kůže ženy je totiž v pozoruhodně dobrém stavu, nad jejíma očima jsou stále patrné řasy, má vlasy a rozeznatelnou tvář.

Mumie je dlouhá 1,5 metru a její hrob, který odborníci otevřeli teprve tento týden, byl po okraj plný hnědé tekutiny, která zabránila přístupu vzduchu. Kromě těla samotného byly v hrobě nalezeny kosti, keramika, svitky s nápisy a další předměty.

Podle ředitele muzea v Tchaj-čou Wej-jina Wanga jsou šaty ženy vyrobeny převážně z hedvábí s částí z bavlny. Jak uvedl, tyto látky se velmi těžko uchovávají. Analýza prokázala, že byl u této mumie proveden náročný mumifikační postup, jaký se dělal jen u velmi důležitých osob. Podrobné prozkoumání této metody bude nyní hlavní náplní práce archeologů.


Zdroj: novinky.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.