... Historie trošku jinak, aneb: "Bitvu sem presrál, ale dobro se vyspál!"

Příběh pražského hradu

15. ledna 2011 v 20:40 | LaVoisin |  O blogu
Pohřební oděv Rudolfa II.
Včera jsem se vydala se sestrou na výlet do Prahy. Když jsme vyřídily co jsme potřebovaly, vydaly jsme se na Pražský hrad. 

Tam jsme po procházce po okolí navštívily i výstavu Příběh Pražského hradu. Vstupenka stála 140 Kč a výstava stála za to. Nejprve jsem nebyla moc nadšená, když jsem viděla pouze keramiku, i když starou 4.500 let. Postupně to však začalo být zajímavější a když jsem uviděla pohřební oděv mé platonické lásky Rudolfa II. moje srdíčko roztálo úplně. Krásné dochované oděvy, látky, doplňky, šperky, i vyzdvižené hroby údajných upírů. Vše doplněno hromadou psaných informací (které jsme z důvodu nedostatku času nestíhaly pročítat všechny) a hádankami pro děti. 
I přes to, že jsme výstavu prolítly letem světem, zabrala nám více jak hodinu a půl. A ráda bych se sem v budoucnu vrátila, protože některé exempláře byli v restaurování. 

Jako druhý cíl naší návštěvy jsme si stanovily novou výstavu Rožmberků - Rok růže v Rožmberském paláci na Pražském hradě. Bohužel se nám to nepoštěstilo. Pražáci to totiž vymysleli opravdu rafinovaně. Neexistují totiž samostatné vstupenky, ale musíte si zakoupit lístek za 250 Kč na malý okruh pražským hradem, kde máte vstup mimo jiné i na výstavu Rok růže, na relikviář sv. Maura nebo vstup na prohlídku chrámu sv. Víta, kde je zadní část bez vstupenky neveřejná. Lístek má platnost dva dny. My jsme ale opravdu neměly tolik času abychom to všechno mohly prohlédnout najednou a tak jsme se rozhodly, že si uděláme jindy ještě jeden výlet a projdeme ten zbytek a ještě něco navíc :-) 

Chtěla jsem také dodat pár fotek z Příběhu Pražského hradu, ale byl tam přísný zákaz focení i bez blesku. Proto jediné co Vám mohu nabídnout, je doporučit osobní prohlídku této výstavy. A pořádně se na to oblečte. Ač v mikině a zimní bundě, vylezla jsem úplně promrzlá!! 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.