... Historie trošku jinak, aneb: "Bitvu sem presrál, ale dobro se vyspál!"

Knihy, které jsem dostala

2. ledna 2010 v 0:46 | LaVoisin |  Čtenářský deník
O letošních Vánocích jsem dostala spoustu krásných dárků. Mimo jiné i 3 knihy o historii. Malinko se vám tedy pochlubím. Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jakou knihu jste dostali vy, nebo jakou máte v oblibě atp. Potřebuji inspiraci ke čtení :-)

1)

Tuto knihu jsem si vysloveně přála. Měla jsem teda trošku jinou představu, ale zklamaná rozhodně nejsem. Kniha je krásně uspořádaná, obohacená spoustou krásných obrázků a fotek. Zabívá se dějinami od počátku lidské civilizace až po současnost a to na všech kontinentech světa.2)


Tahle kniha byla pro mě velkým, ale skvělým překvapením. V knihkupectví jsem jí nikde neviděla. Kniha se zaměřuje na čtyři jihočeské šlechtické rody - Rožmberky, Eggenbergy, Schwarzenbergy a Buquoye. Jihočeské dominium popisuje jak historii oněch čtyř šlechtických rodů, tak i jejich panství a jakým způsobem ke svým statkům přišli. Kniha je doplněna krásnýmy fotografiemi hradů a zámků a to jak exteriérů, tak i interiérů. Kdo se o dané rody zajímá, nemohu Jihočeské dominium jinak, než doporučit.
3)


Tak tuhle knihu jsem si chtěla koupit již dříve, ale 2x mi jí v levných knihách vyprodali a musela sem čekat na dotisk. Nakonec jsem jí dostala k Vánocům a jsem na její obsah opravdu zvědavá. Myslím, že knihu nemusím dlouze představovat - jedná se o český překlad nechvalně známé středověké knihy, jejíž obsah způsobil smrt mnoha lidí :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.