... Historie trošku jinak, aneb: "Bitvu sem presrál, ale dobro se vyspál!"

V Římě dělníci odkryli město mrtvých

18. října 2008 v 14:30 | LaVoisin |  Zajímavosti a zajímavé články
Dělníci při renovaci ragbyového stadiónu odkryli rozsáhlý komplex hrobek pod Římem, které rozmístěním napodobují domy, bloky a ulice skutečného města. Uvedly to tamní úřady.

18. 10. 2008 12:55 - ŘÍM

Středověké hrnčířské úlomky údajně dokazují, že tato oblast byla zřejmě obydlena živými v průběhu takzvaných časů temnot poté, co byla po staletí používána pro pohřby v období římské říše.
Stále není jasné, kdo byl pohřbíván na tomto starém hřbitově. Archeologové ale předpokládají, že někteří z pohřebených byli osvobození římští otroci řeckého původu.
"Je to otázka týdnů, než objevíme, co je tam dole," řekla archeoložka Marina Piranomonte. "Ale je to něco velkého, něco jako sousedství."

Vodítko k vraždě Caliguly?

Oddělená jáma na severu města ukázala hrobku římského hodnostáře, který vedl římské legie ve druhém století našeho letopočtu. Mauzoleum bylo zakryto bahnem po záplavách z řeky Tiber, které vedly ke zkáze celé řady památek, ale na druhou stranu pomohly uchovat nádherné dekorace, mramorové sloupy a nápisy na náhrobcích.
Nápisy na straně hrobky vedly archeology ke zjištění, že hrob patří Marku Noniu Macrinovi, jednomu z nejbližších pomocníků a generálů císaře Marka Aurelia z dob jeho výpadů proti germánským kmenům v severní Evropě.
Archeologové obnovující císařské rezidence na Palatinu přímo v srdci starověkého Říma věří, že obnovili podzemní chodby, ve kterých byl zavražděn císař Caligula jeho vlastními strážemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.